Ero sivun ”Freeciv” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
|||
| Rivi 14: | Rivi 14: | ||
! Tappiot | ! Tappiot | ||
! Pisteet | ! Pisteet | ||
|- | |||
| J-P || 5 || 3 || 2 || 1 || 0 || 2 || 1726 | |||
|- | |- | ||
| Tuumanen || | | Tuumanen || 5 || 2 || 2 || 0 || 0 || 3 || 891 | ||
|- | |- | ||
| J- | | J-V || 5 || 0 || 0 || 0 || 0 || 5 || 1236 | ||
|- | |||
| Eero || 5 || 0 || 0 || 0 || 0 || 5 || 945 | |||
|- | |- | ||
| | | Esko || 4 || 0 || 0 || 0 || 0 || 4 || 295 | ||
|- | |- | ||
| | | Aleksi || 3 || 0 || 0 || 0 || 0 || 3 || 248 | ||
|- | |- | ||
| | | Jouko || 2 || 0 || 0 || 0 || 0 || 2 || 944 | ||
|- | |- | ||
| E2ro || 2 || 0 || 0 || 0 || 0 || 2 || 0 | | E2ro || 2 || 0 || 0 || 0 || 0 || 2 || 0 | ||
|- | |- | ||
| | | Himan || 1 || 0 || 0 || 0 || 0 || 1 || 497 | ||
|- | |||
| JLo || 1 || 0 || 0 || 0 || 0 || 1 || 322 | |||
|- | |||
| Paananen || 1 || 0 || 0 || 0 || 0 || 1 || 178 | |||
|- | |||
| JPupu || 1 || 0 || 0 || 0 || 0 || 1 || 177 | |||
|- | |||
| Mikko U || 1 || 0 || 0 || 0 || 0 || 1 || 138 | |||
|- | |- | ||
|| Juhaj || 1 || 0 || 0 || 0 || 0 || 1 || 0 | || Juhaj || 1 || 0 || 0 || 0 || 0 || 1 || 0 | ||
|- | |- | ||
| | | Tapio || 1 || 0 || 0 || 0 || 0 || 1 || 0 | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Versio 12. marraskuuta 2006 kello 20.46
Maailman parhaan tietokonepelin Civilizationin ilmaismoninpeliviritys.
Pelejä pelataan yleensä delta-porukalla maanantaisin. Lisäinfoa kanavalta #civarit.
Tuloksia
| Pelaaja | Pelit | Voitot | Avaruusalusvoitot | Sotavoitot | Tasapelit | Tappiot | Pisteet |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| J-P | 5 | 3 | 2 | 1 | 0 | 2 | 1726 |
| Tuumanen | 5 | 2 | 2 | 0 | 0 | 3 | 891 |
| J-V | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 1236 |
| Eero | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 945 |
| Esko | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 295 |
| Aleksi | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 248 |
| Jouko | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 944 |
| E2ro | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 |
| Himan | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 497 |
| JLo | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 322 |
| Paananen | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 178 |
| JPupu | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 177 |
| Mikko U | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 138 |
| Juhaj | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| Tapio | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Tilastojen pitäminen on aloitettu syksyllä 2005. Pisteet laskettu 7.8. alkaen.
Muuta
J-V on ikuinen kakkonen.
Vihjeitä
- http://www.freeciv.org/
- Jos aiot pelata yliopistoverkon ulkopuolelta, hanki unix-salasana, asenna ssh ja lue Putkiohje